Kratak film (istinita priča) o eksperimentu koji je jedan mladić sproveo u dogovoru sa roditeljima tri devojčice.
Napravio je lažan profil, predstavio se kao znatno mlađi momak, dopisivao se sa devojčicama nekoliko dana, a onda je dogovorio i susrete sa njima.
Jedna od najnovijih aplikacija za kojom su mladi ‘poludeli’ je Tik Tok. Bila sam zacudjena kada je moje dete pocelo da prica o toj aplikaciji I o tome kako je sve njene drugarice koriste (pricamo o deci od 6-7 godina)… pa sam resila da pogledan o cemu se radi. Nisam mogla da verujem sa kakvom lakocom je moguce ubaciti svoj video sadrzaj I pustiti ga na public. Evo jednog istrazivanja koji bas pokazuje koliko moze da bude opasan. Ono sto je zakljucak jeste da je odgovornost najvise na roditeljima.
TikTok Predator Warning | A Current Affair
Još jedan odličan filmić koji govori o tome da sve ono negativno što može da se dogodi u realnom svetu može da se dogodi i u virtualnom svetu u svojoj “sigurnoj“ kući uz računar.
Američki film ’’Predator’’
Film “Suset sa nepoznatom osobom“
Svaki profil na društvenim mrežama i online ne mora biti stvaran te preko interneta je jako lagano lagati te se lažno predstavljati. Nikad se nemoj sastajati sa nepoznatom osobom sam ili bez znanja roditelja!
’’Centar za sigurniji internet’’
Film “Tagovana“
Jedan od “najgledanijih“ filmova o efektima digitalnog nasilja među mladima.
Preveden je na puno, puno jezika i ponuđen gotovo svim državama sa kojima Australija ima diplomatske odnose. Film je kreiran u Australiji a Ambasada Australije u Beogradu ga je prevela na srpski jezik i ponudila našim školama preko Incest trauma centra.
Više je namenjen srednjoškolcima (moje mišljenje) mada mogu da ga razumeju i deca mlađeg uzrasta.
Link koji delim ovde se odnosi na decu „influensere“ koju roditelji svesno stavljaju pod reflektore i izlažu komentarima javnosti, zarad finansijske dobiti. Izvor ’’Fondacija Tijana Jurić’’
“Trackin Teresa“
Kako na brz i jednostavan način svaki korisnik interneta preko četovanja može da dođe o podacima korisnika čet sesije (adresa stanovanja, broj telefona, godine, pol, škola u koju ide…)
Još jedan film iz kampanje Nemačke vlade, kliksafe
Još jedan film iz kampanje Nemačke vlade, kliksafe
Još jedan film iz kampanje Nemačke vlade, kliksafe Wo lebst do?
Film govori o interesovanjima mladih
Film je napravljen na osnovu istinitih događaja da služi kao upozorenje deci i odraslima o opasnostima odrastanja i seksualne eksploatacije nakon Kayleigh-ne tragične smrti u novembru 2015. godine.
Reci: Ne! – Europolova kampanja protiv on-line iskorištavanja djece
Ako ti se dogodila slična situacija, javi se policiji
Rad učenice Karlovačke gimnazije koja učestvuje u našem projektu.
Sačuvala je besplatan domen sajta iz oš “Miloš Crnjanski“ i kasnije kao učenica IV razreda naše gimnazije napravila je novi sajt na engleskom . Sajt je uvršten u Resurs Cenatar Uprave za digitalnu Agendu EU “Digital Changemaker EU“
https://mcrnjanskisafenet.weebly.com/
Odlična predstava “Ljutiti čovek“
Domaći film “Fejsbuk opasnosti“
Fejsbuk u pravom životu
Film „Da li su socijalne mreže hir?“
Na Youtube-u postoji plej-lista sa 10 epizoda kratke serije „Sve boje interneta“
Kratak video o nasilju na internetu napravio je Stefan Jovanović, učenik Osnovne škole ,,Čegar“ iz Niša. Video se nalazi na školskom sajtu.